ГУМА МАШИНА

Професионален производител, конкурентна цена, најдобра услуга

Да ви го обезбеди целокупното решение на работилницата за гума

 • гумен месење

  гумен месење

  Модел: X(S)N-3/X(S)N-10/X(S)N-20/X(S)N-35/X(S)N-55/X(S)N-75/ X(S)N-110/X(S)N-150/X(S)N-200
  Овој месеч за дисперзија на гума (банбери миксер) главно се користи за пластифицирање и мешање на природна гума, синтетичка гума, рекултивирана гума и пластика, пластика за пенење и се користи во мешање на различни материјали.

 • мелница за мешање гума

  мелница за мешање гума

  Модел: X(S)K-160 / X(S)K-250 / X(S)K-360 / X(S)K-400 / X(S)K-450 / X(S)K-560 / X(S)K-610 / X(S)K-660
  Мелницата за мешање на гума со две ролни се користи за мешање и месење сурова гума, синтетичка гума, термопластика или EVA со хемикалии во финални материјали.Финалниот материјал може да се внесе во калндер, топла преса или друга машина за обработка за изработка на гумени пластични производи.

 • Гумен календар

  Гумен календар

  Модел: XY-2(3)-250 / XY-2(3)-360 / XY-2(3)-400 / XY-2(3)-450 / XY-2(3)-560 / XY-2 (3)-610 / XY-2 (3)-810
  Гумениот календар е основна опрема во процесот на гумени производи, главно се користи за ставање гума на ткаенини, за гумирање на ткаенини или за правење гумени листови.

 • Прес машина за вулканизирање на гума

  Прес машина за вулканизирање на гума

  Модел: XLB-DQ350x350x2/ XLB-DQ400x400x2/ XLB-DQ600x600x2/ XLB-DQ750x850x2(4)/ XLB-Q900x900x2/ XLB-Q1200 /1xLx12 500x2000x1
  Оваа сериска машина за вулканизирање плочи за специјална намена ја обликува опремата за професијата гума.

 • Машина за преса на гумени плочки

  Машина за преса на гумени плочки

  Модел: XLB 1100x1100x1 / XLB 550x550x4
  Машината за преса за гумени плочки е еден вид еколошка гумена машина, се користи за обработка на гумени гранули од отпадна гума во различни видови гумени плочки за подови со вулканизирање и зацврстување.Во меѓувреме, може да ги обработи и гранулите од PU, EPDM гранулите и природната гума за да бидат плочки.

 • МАШИНА ЗА РЕЦИКЛИРАЊЕ ОТПАДНИ ГУМИ

  МАШИНА ЗА РЕЦИКЛИРАЊЕ ОТПАДНИ ГУМИ

  Опрема за отпадна гума за гума во прав OULI: составена од распаѓање на дробење на отпадни гуми во прав, единица за проверка составена од магнетен носач.Оваа технологија на обработка, нема загадување на воздухот, нема отпадна вода, ниска цена за работа.Тоа е најдобрата опрема за производство на отпадна гума во прав.

За нас

| ДОБРЕДОЈДОВТЕ

Кингдао Оули машина СД, ООД се наоѓаше во прекрасниот Хуангдао, западниот брег на градот Кингдао, провинцијата Шандонг, Кина. Нашата компанија е специјализирана за претпријатие за производство на гумени машини со истражување и развој, дизајн, производство, продажба и сервис.

 • Бидејќи

  1997 година

  Површина

  5000

  Земји

  100+

  Кленти

  500+

Се прикажува видео

Повелете пријатели да ги посетите, прегледате и преговарате за бизнисот!

НАША ЧЕСТ

| СЕРТИФИКАЦИИ
 • bb3
 • Наша чест 01
 • bb4
 • бб5
 • Наша чест 02
 • бб6
 • Наша чест 03
 • наша чест 04

неодамнешна

ВЕСТИ

 • PLASTECH Vietnam 2023 заврши успешно, Qingdao Ouli Machine Co., LTD размена и преговори со купувачи од целиот свет

  Од 14 до 16 јуни 2023 година, „PLASTECH Vietnam 2023“ беше успешно завршен во Хо Ши Мин Сити, Виетнам.Кингдао...

 • Предности на машината за дробење ѕидови со прашок со спори на OULI Машини

  На 20 јуни 2023 година, клиентот на Џилин донел сопствен прашок за спори Ganoderma lucidum за да ја тестира машината за дробење ѕидови во прав на спори, по дробењето, стапката на кршење на ѕидот на спорите во прав достигна 100%: (форма на спори во прав под микроскоп) OULI Машински ѕид од прашок од спори машина за дробење предност...

 • QINGDAO OULI MACHINE CO., LTD ќе присуствува на изложбата на гума и гуми

  QINGDAO OULI MACHINE CO., LTD ќе присуствува на изложбата на гума и гуми во градот Хо Ши Мин, Виетнам.Од 14-16 јуни.Кабина број R54.Добредојдовте на вашата посета.QINGDAO OULI MACHINE CO., LTD е професионален производител на гумени машини што интегрира истражување и развој, дизајн, производство и продажба.Неговиот про...

 • На 9 јуни 2023 година, рускиот клиент дојде да ја посети QINGDAO OULI CO.,LTD.

  На 9 јуни 2023 година, рускиот клиент дојде да ја посети QINGDAO OULI CO.,LTD.Лидерот на OULI лично го прими купувачот. Прво го одведе клиентот да ја посети фабриката OULI, клиентот беше многу заинтересиран за лабораториската мешалка, гумената преса и гумената мелница за мешање мах...

 • Како да ја одржувате мелницата за мешање гума за време на работата

  гумената мелница за мешање е главните работни делови на два спротивни ротација на шупливиот ролери, уредот од страната на операторот наречен преден ролери, може да биде рачно или електрично хоризонтално движење пред и потоа, за да се прилагоди растојанието на ролерот за да се прилагоди на барањата за работа;Ти...